Van AMS naar Qnect: nieuwe omgeving voor de RI&E vanaf 26-11-2026
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
Het stapelen van kratten en dozen op pallets zorgt voor een forse fysieke belasting. De geldende normen worden daarbij... lees meer »
De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft het thema Werkdruk en ongewenst gedrag in de Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren... lees meer »
Sociale partners in de Vleessector hebben besloten om de huidige Zwaar werkregeling (Regeling Vervroegd Uittreden) tijdelijk voort te zetten. De huidige regeling af op 31 december 2025, maar wordt tijdelijk van 1 januari 2026 tot uiterlijk 1 mei 2026 voortgezet.
Wie kan deelnemen?
Werknemers kunnen deelnemen aan de regeling, indien zij:
Belangrijk om te weten
Meer informatie en de benodigde formulieren om een aanvraag in te dienen vindt op vleeswerkt.
Werken aan een nieuwe regeling
Sociale partners in de Vleessector gaan de komende tijd in gesprek om te komen tot een nieuwe RVU regeling Vleessector 2026 die past binnen de kaders van het pensioenakkoord “Gezond naar het pensioen”. Deze nieuwe RVU regeling 2026 zal specifiek gericht zijn op functies met bezwarende werkkenmerken. De afbakening van de doelgroep dient gevalideerd en getoetst te worden door het Expertisecentrum Zwaar Werk (TNO). Naar verluidt, zal dit centrum vanaf 1 maart 2026 operationeel zijn.