Weer warme dagen
De maand juni brengt hoge temperaturen met zich mee. En de zomermaanden moeten nog komen. De Arbocatalogus Vlees en... lees meer »
De maand juni brengt hoge temperaturen met zich mee. En de zomermaanden moeten nog komen. De Arbocatalogus Vlees en... lees meer »
Een bedrijfsongeval leidt tot leed bij het slachtoffer en tot schrik en mogelijke boetes voor het bedrijf. Zorg dat al... lees meer »
In Nederland mogen asielzoekers in veel gevallen werken, maar daar gelden duidelijke voorwaarden voor. Sinds 12 juni... lees meer »
Een heftruck is handig maar ook een gevaarlijk intern transportmiddel. In heel Nederland vinden elk jaar 5 tot 8 dodelijke ongevallen plaats met een heftruck. Een medewerker wordt aangereden of de heftruck kantelt en de chauffeur raakt bekneld.
Daarom zijn er in de Arbocatalogus Vlees voorschriften opgenomen over de opleiding die een chauffeur van een heftruck (of van een reachtruck) moet hebben gevolgd. Het is belangrijk om te beseffen dat het beschikken over een ‘heftruckcertificaat’ niet toereikend is. Aangezien er van overheidswege geen toezicht is op certificering van opleidingen voor intern transport, kan iedereen zo’n certificaat uitreiken. De waarde van een heftruckcertificaat is dus ongewis.
Het is aan de werkgever om te borgen dat medewerkers die met interne transportmiddelen werken daarvoor voldoende bekwaam zijn en let daarbij op het volgende:
Zie voor meer informatie de richtlijn Intern transport en hijsmiddelen in de Arbocatalogus.