Van AMS naar Qnect: nieuwe omgeving voor de RI&E vanaf 26-11-2026
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
Het stapelen van kratten en dozen op pallets zorgt voor een forse fysieke belasting. De geldende normen worden daarbij... lees meer »
De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft het thema Werkdruk en ongewenst gedrag in de Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren... lees meer »
Te veel geluid op het werk kan het gehoor beschadigen en in het uiterste geval leiden tot lawaaidoofheid. In de vleessector zijn er uiteenlopende geluidsbronnen. Denk aan hak- en onthuidmachines, luchtmessen, boren, cutters en zagen, machines met roterende en slaande bewegingen en transportbanden. Daarnaast kan er sprake zijn van lawaai door sproeiers, perslucht, hogedrukreinigers, het werken met kratten, koelinstallaties, de radio en intern transport. Geluidsniveaus worden overigens weergegeven in decibels; dB(A).
In de arbocatalogus Vlees zijn de wettelijke voorschriften weergegeven voor een werkgever op het gebied van geluid. Ten eerste: een geluidsmeting in productie en logistieke afdelingen als onderdeel van de RI&E. Verder zijn bij geluidsniveaus boven 85 dB(A) een lawaaibestrijdingsplan en zonering en markering van lawaaiige zones vereist. Ook moeten medewerkers die blootstaan aan geluidsniveaus van meer dan 80 dB(A)minstens eens per 4 jaar een gehooronderzoek aangeboden krijgen.
Daarnaast zijn er sectorspecifieke voorschriften opgenomen, zoals:
Zie voor meer informatie én voor goede praktijken het thema Geluid in de arbocatalogus Vlees.