Voortzetting huidige RVU-regeling in de Vleessector tot uiterlijk 1 mei 2026
Sociale partners in de Vleessector hebben besloten om de huidige Zwaar werkregeling (Regeling Vervroegd Uittreden)... lees meer »
Sociale partners in de Vleessector hebben besloten om de huidige Zwaar werkregeling (Regeling Vervroegd Uittreden)... lees meer »
Het project Fit voor Vlees & Vleeswaren loopt af op 31 december 2025. Met dit project kunt u gebruik maken van de... lees meer »
De vleesverwerkende industrie staat onder grote druk. Klantvraag schommelt per week, productvarianten nemen toe, goede... lees meer »
De eerste warme dagen van deze zomer dienen zich aan. Meerdere bedrijven hebben al stappen gezet om de werkomstandigheden in warme periodes te verbeteren. Zoals: klimaatsysteem, vochtreductie, individueel instelbare ventilatoren, drinken van water op het keurbordes, minder lagen kleding dragen en op hete dagen de slachtdag vervroegen of verkorten. De Arbocatalogus Vlees biedt nog allerlei andere beproefde suggesties om warmtebelasting in het werk aan te pakken. Die zijn te vinden in de Richtlijn Werken onder warme omstandigheden.
In die richtlijn wordt ook het belang van metingen van temperatuur en luchtvochtigheid onderstreept. Metingen op warme werkplekken van eigen medewerkers én van derden.
Breng met metingen op warme afdelingen de warmtebelasting in kaart en kies waar nodig voor passende maatregelen. De Arbocatalogus biedt uiteenlopende opties.