Meld u aan voor de Arbo-themamiddag (intern) ongewenst gedrag op 13 maart 2025 te Nijkerk
De Werkgroep Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren, in samenwerking met de Pluimvee sector, nodigt u uit voor de themamiddag... lees meer »
De Werkgroep Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren, in samenwerking met de Pluimvee sector, nodigt u uit voor de themamiddag... lees meer »
In de sector Vlees komen nachtdiensten voor. Een nachtdienst is namelijk een dienst waarbij minstens één uur wordt... lees meer »
De Werkgroep Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren in samenwerking met de Pluimvee sector, nodigt u uit voor de volgende... lees meer »
Fysieke overbelasting is één van de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid in de Vleessector. Denk daarbij aan repeterende werkzaamheden, staand werk en tillen. Bij inspecties van de Nederlandse Arbeidsinspectie in de sector is fysieke belasting dan ook één van de speerpunten.
In de Arbocatalogus Vlees zijn voorschriften over fysieke belasting opgenomen voor alle bedrijven in de sector. Door die voorschriften te volgen kiest een bedrijf voor goede zorg voor zijn medewerkers. Bovendien kan het bedrijf er dan van op aan, dat er op dit gebied geen problemen met de Arbeidsinspectie ontstaan. Het gaat onder meer om voorschriften over maximaal tilgewicht, taakroulatie, herhaaldelijke voorlichting en over de voorgeschreven RI&E fysieke belasting. Voor die RI&E fysieke belasting is in de Arbocatalogus een digitaal instrument opgenomen: de Werkwijzer.
Zie verder ook de vele goede praktijken die in de Arbocatalogus zijn opgenomen en die als inspiratie kunnen dienen om werksituaties met een hoge fysieke belasting te verbeteren.