Aandacht voor machineveiligheid
Machineveiligheid was het thema van de levendige Arbomiddag op 2 april jongstleden. ... lees meer »
Machineveiligheid was het thema van de levendige Arbomiddag op 2 april jongstleden. ... lees meer »
Sociale partners in de Vleessector hebben afgesproken de huidige regeling met nog eens drie maanden te verlengen. De... lees meer »
Bent u een MKBâbedrijf in de Vlees- of Vleeswarensector en wilt u investeren in de ontwikkeling van uw medewerkers? Goed... lees meer »
De eerste warme periode heeft zich al aangediend. Dat roept de vraag op wat er te doen valt aan warme werkomstandigheden.
In de zomer van vorig jaar bleek dat meerdere bedrijven stappen hebben gezet om de werkomstandigheden in warme periodes te verbeteren. Zoals: klimaatsysteem, vochtreductie, individueel instelbare ventilatoren, drinken van extra water en minder lagen kleding dragen. De Arbocatalogus Vleeswaren biedt nog allerlei andere beproefde suggesties om hittebelasting in het werk aan te pakken. Die zijn te vinden in de Richtlijn Werken onder warme omstandigheden.
In die richtlijn wordt ook het belang van metingen van temperatuur en luchtvochtigheid op warme werkplekken onderstreept. Breng met metingen bij warme werkzaamheden de warmtebelasting in kaart en kies waar nodig voor passende maatregelen. De Arbocatalogus biedt uiteenlopende opties.