Inspecties fysieke belasting gaan van start
De Nederlandse Arbeidsinspectie (NLA) gaat in de komende maanden inspecties uitvoeren in de Vleessector. Daarbij staat... lees meer »
De Nederlandse Arbeidsinspectie (NLA) gaat in de komende maanden inspecties uitvoeren in de Vleessector. Daarbij staat... lees meer »
Machineveiligheid was het thema van de levendige Arbomiddag op 2 april jongstleden. ... lees meer »
Sociale partners in de Vleessector hebben afgesproken de huidige regeling met nog eens drie maanden te verlengen. De... lees meer »
Begin deze maand berichtten we u al over het feit dat Sociale Partners in de Vleessector overeengekomen waren, dat (gedeeltelijk) werken buiten de Vleessector tijdens deelname aan de Zwaar Werk Regeling is toegestaan. Deze wijziging maakt het mogelijk om het inkomen tijdens deelname aan te vullen. Dat betekent dus dat werken in de Vleessector tijdens deelname aan de Zwaar Werk Regeling niet is toegestaan, ook niet als zelfstandige. Uiteraard moeten deelnemers aan een aantal voorwaarden voldoen, voordat zij überhaupt kunnen deelnemen aan de voornoemde regeling.
Om werkgevers en werknemers in de Vleessector te informeren, is er een folder ontwikkeld met een beknopte uitleg over de regeling. De Nederlandstalige folder, met de eerdergenoemde wijziging, was al even beschikbaar en nu zijn de folders ook in het Engels (English) en Pools (Po polsku) beschikbaar.
NB: in verband met deze wijziging zijn het uitvoeringsreglement en de vaststellingsovereenkomst (VSO) reeds aangepast.