Van AMS naar Qnect: nieuwe omgeving voor de RI&E vanaf 26-11-2026
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
Het stapelen van kratten en dozen op pallets zorgt voor een forse fysieke belasting. De geldende normen worden daarbij... lees meer »
De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft het thema Werkdruk en ongewenst gedrag in de Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren... lees meer »

In Nederland overlijden jaarlijks 3.000 mensen aan beroepsziekten door het werken met gevaarlijke stoffen. In mei is de campagne gestart vanuit het ministerie van SZW. Het uitgangspunt hierbij is STOP met gevaarlijke stoffen.
In bepaalde sectoren komt blootstelling aan gevaarlijke stoffen vaker voor dan andere sectoren, zoals in de zorg, industrie, schoonmaak en bouw. Maar ook in de vleessector en vleeswarenindustrie zijn er gevaarlijke stoffen aanwezig.
In het eerste kwartaal van 2019 organiseren wij twee themamiddagen waarbij we ingaan op het terugdringen van de blootstelling aan gevaarlijke stoffen. Op 31 januari (omgeving Deventer) en op 14 maart (ten zuiden van Utrecht).
Over dit onderwerp kunt u in de arbocatalogus richtlijnen en goede praktijken vinden.