Arbothemamiddag 2026 | Save the Date
Save the Date: 6 oktober 2026. Arbothemamiddag in Ede over werkzaamheden die fysieke belasting veroorzaken. voor... lees meer »
Save the Date: 6 oktober 2026. Arbothemamiddag in Ede over werkzaamheden die fysieke belasting veroorzaken. voor... lees meer »
Op 7 juli 2026 is het Wetsvoorstel meer zekerheid flexwerkers (hierna: wetsvoorstel Flex) aangenomen door de Eerste... lees meer »
De afgelopen maanden is er hard gewerkt om het MDIEU subsidieproject ‘Fit voor Vlees & Vleeswaren 2024-2025’ af te... lees meer »
Vanaf augustus 2015 heeft de ILT zich gefocust op bedrijven uit de levensmiddelenindustrie. In een eerder nieuwsbericht hebben wij u daar al op geattendeerd.
Inmiddels heeft de ILT ruim 400 bedrijven bezocht en grofweg 70% van deze bedrijven voldoet volgens de ILT niet aan de huidige wet- en regelgeving. Daarbij stelt de ILT vast dat zowel grote als kleine spelers asbest uitsluitend associëren met daken en gebouwen terwijl asbest risico's ook veel in installaties voor foodprocessing voorkomen.
Helaas verstrekt de ILT slechts algemene informatie over hun inspecties in de levensmiddelenindustrie. Duiding over type overtreding, bedrijven en installaties is tot op heden niet beschikbaar. Voor de brief van ILT met hun bevindingen klikt u hier.
Het asbestverwijderingsbesluit
Het asbestverwijderingsbesluit verplicht bedrijven om een inventarisatierapport op te stellen bij onderhoud, renovatie dan wel verwijdering van bestaande procesinstallaties. Dit is volgens ILT veelvuldig nagelaten.
Arbocatalogus
In de arbocatalogus vind u bij de richtlijn bedrijfsruimte enkele eisen voor asbestbeheersing in de sector.